City B jätti jäljet Veteraanien SM-kisoissa Raisiossa

Cittarit hoiti oman osuutensa tyylikkäästi Veteraanien SM-kisoissa Raisiossa 6.–7.2.2026. Vaikka oma urakka tältä erää on tehty, kisat jatkuvat vielä 22.3.2026 saakka – ja osallistujamäärä tulee hipomaan 950 pelaajaa. Vielä on siis runsaasti huippupelaajia ja jännittäviä kierroksia edessä, mutta katsotaanpa hyvillä mielin, miltä tilanne näyttää juuri nyt! Loppukilpailuun etenee 32 parasta miestä ja 12 parasta naista, ja finaalit keilataan 28.–29.3.2026. Tähän peilaten City B:n tämänhetkiset sijoitukset ovat enemmän kuin mallikkaat.

🔥 Naiset loistavat kärjessä

Naisten sarjassa Tiina Tukia komeilee tällä hetkellä piikkipaikalla tuloksella 1093. Hienosti mukana on myös Taru Jäske, joka pitää hallussaan 8. sijaa. Naisia on kisannut tähän mennessä 15.

💪 Miehissä tasaista tekemistä

Miesten puolella Seppo Järvinen on sijalla 12 (1229) ja Lasse Lehtonen seuraa perässä 22. sijalla (1187). Miehiä on mukana jo 136, joten sijoitukset kertovat tasaisesta suorittamisesta.

🤝 Joukkuepelissäkin pärjättiin

2-miesjoukkueissa Seppo Järvinen & Jarmo Toivonen ovat sijalla 11, Lasse Lehtonen & Pentti Lehikoinen sijalla 25 ja Ar Järvinen & Timo Niemi sijalla 30. Mukana tähän mennessä 51 joukkuetta.

4-miesjoukkueissa City B:n nelikko Seppo Järvinen, Lasse Lehtonen, Jarmo Toivonen ja Pentti Lehikoinen on hienosti sijalla 8. Toisen 4-miesjoukkueen sijoitus on 16.Siinä pelasivat Ari Järvinen, Timo Niemi, Markku Sinnemäki ja Taru Jäske. Joukkueita on kasassa tällä hetkellä 25.

Nyt nautitaan hetken onnesta, seurataan tuloksia ja pidetään peukkuja kaikille kisaajille! 🙌🎳

📊 Seuraa tuloksia: